nedeľa 12. novembra 2017

UNPREDICTABLE || Časť 1.

Fandom: BTS | Pár: TaeKook | OOC, PSYCHO JUNGKOOK, MURDER, STALKER

Všímate si? Snažím sa byť aktívna a dodržiavať poradia príbehov. Pochváľte ma, prosím.
Dúfam, že niekoho táto poviedka poteší.


Znovu sa pozrel na odkaz, ktorý dnes našiel vo svojej skrinke. Nie je to prvýkrát, čo našiel odkaz vo svojej skrinke. Zvyčajne to boli lístočky s vyznaniami alebo anonymné komplimenty. Lenže toto bolo niečo iné. Pretože osoba, ktorá mu toto napísala, ho začínala poriadne desiť.

Bol to odkaz od Jeongguka.

Spoznal sa s ním pred pár mesiacmi. Na začiatku vyzeral byť celkom fajn chalan, ale miestami trošku otravný. Mal ho svojim spôsobom rád, kým sa mu neukázal v inom svetle. Postupom času sa to zintenzívnilo. Nebol iba otravný, ale dokonca dotieravý a majetnícky. Vždy vedel, kde je a s kým je, dokonca mal pocit, že ho zvykol sledovať. Začal mu naháňať strach a preto mu prehovoril do duše...lenže to nepomohlo. Bolo to skôr horšie. Preto sa s ním rozhodol obmedziť kontakt. Prestal sa s ním s týkať a odpisovať mu na správy.

Ale...podľa tohto odkazu, neurobil dobre.

Hyung, prečo sa mi vyhýbaš? Urobil som niečo zlé?

Dnes si v škole vyzeral dosť vyčerpane, preto som ti dal aj do skrinky ten koláčik. Mal by si viac spať, včera si šiel opäť neskoro spať a stavím sa, že si ráno ani nejedol.

Neboj sa. Ja všetko viem. Ráno ti nechám opäť niečo dobré v skrinke.

Takisto sa nemusíš báť, zariadil som, aby ťa tá štetka neotravovala. Takže sa nemusíš báť, nebude za tebou doliezať.

Urobím všetko, aby si sa usmieval. Robím to len pre teba, hyung.

~Tvoj Kookie

Keby len vedel, akú rolu bude tento mladík hrať v jeho živote, nikdy by mu neodpísal a hneď v ten deň, by si ho aj zmazal z priateľov.

Prečo práve on narazil na niekoho takého, ako je Jeongguk? Nikdy sa nesnažil, aby bol na ňom niekto tak moc závislý. Jediné, čo vždy chcel bolo, aby mal s ľuďmi dobré vzťahy.

Zadíval sa na spomínaný koláčik, ktorý mu nechal v skrinke. Nedotkol sa ho. Chcel ho vyhodiť, ale bol si istý, že by to Jeongguk zistil a mal by z toho zle. Nevie, čo s tým urobiť, ale jesť ho určite nebude.

Ako sa len do tejto situácie dostal?

~flashback~

Mladík podopierajúc si rukou hlavu, skroloval myšou nižšie a prezeral si, čo nového je na Facebooku. Nič tam ale nebolo, ak teda nerátal tie „zdieľačky“ od niektorých jeho priateľov. Niekedy si hovoril prečo si vôbec tých ľudí ešte nezmazal. Sám nevedel, asi to bolo tým, že nemá na to srdce.
Akurát si čítal nejaký citát, čo zdieľala jeho spolužiačka (musel uznať, že to bol pekný citát), keď mu blikla nová žiadosť o priateľstvo. Zdvihol obočie a klikol si na profil, ktorý mu to poslal. Bol to profil nejakého chalana z ich školy, ale podľa mena ho nevedel zaradiť.

„Jeon Jeongguk?“ zamumlal si pre seba.

[Prijať žiadosť] | Ignorovať

Je pravda, že si nie je istý kto to je, ale mali spoločných priateľov, tak to prijal. Bol zo školy tak v tom nevidel problém, tiež si bol istý, že s ním už určite viedol konverzáciu, inak by mu neprišiel taký povedomý.. Hneď ako mu potvrdil žiadosť, mu od chlapca prišla správa. Iba nezaujato klikol na chatové okienko, aby si prečítal, čo mu píše.

Jeon Jeongguk: Ahoj, Taehyung-hyung~

Zdvihol obočie, keď zbadal oslovenie HYUNG. Bola pravda, že podľa fotky trochu tušil, že bude mladší. Už len kvôli tomu, že ak by bol z rovnakého ročníka ako on, mali by triedu na rovnakej chodbe.

Kim Taehyung: Ahoj~

Odpísal mu. V tú chvíľu mu napísal aj jeho najlepší kamarát Jimin. Musel sa usmiať, keď zbadal od neho správu. Mali dnes na pláne, že si urobia taký ich filmový večer. Rýchlo mu odpísal pričom počul zvuk prichádzajúceho oznámenia z chatu...a bohužiaľ nie len jedno.

Jeon Jeongguk (6)

Musel pretočiť očami. Naozaj mu stihol ani nie za minútu, napísať šesť správ? A ešte neskončil? Otvoril chat s Jeonggukom, aby si prečítal, čo také dôležité mu chce.

Jeon Jeongguk: Čo robíš hyung?
Jeon Jeongguk: Vlastne asi nevieš, kto som....však?

Jeon Jeongguk: Moje meno tu vidíš, takže písať ti ho nemusím. Som o dva roky nižšie ako ty. Streli sme sa párkrát na Namjoonových oslavách, kde sme zvykli prehodiť pár slov.

Jeon Jeongguk: Minulý týždeň som bol na tej istej oslave u Jimina. Rozprávali sme sa a povedal si mi, ako sa voláš a aby som si ťa pridal do priateľov.

Jeon Jeongguk: Ale dlho som premýšľal, či tak urobiť. Bol si totižto dosť opitý.

Jeon Jeongguk: A ako vidím...tak si to naozaj nepamätáš.

Mladík mal pravdu, Taehyung si to vôbec nepamätal...ale to ani celú tú oslavu minulý týždeň. Preto si bol istý, že Jeongguk hovorí pravdu. Ako inak by vedel jeho meno?

Kim Taehyung: Prepáč, že si nepamätám. Ale, mohol si si ma pridať hneď...nebolo by to také zvláštne po toľkom čase.

Keby len Taehyung vedel, čo všetko týmto započne. Ako veľmi mu tento chlapec ovplyvní život a prevráti ho naruby. Určite by sa rozhodol inak.

~end of the flashback~

Taehyung sa pohodlnejšie rozvalil na gauči, pohľadom sledoval svoj blikajúci mobil. Oznamoval mu nové upozornenia na Messengeri. Bol každú chvíľu rozsvietený a on už nemal silu sa pozrieť na tie správy.

Presne vedel, od koho sú. Nechcel ich čítať, ale vedel, že bude musieť. Už teraz ho určite nahneval. Prečo sa len bojí niekoho, kto je od neho mladší? Áno, vie prečo...pretože Jeongguk je silnejší ako on. Taktiež je nevypočítateľný. Nevie, čo od neho môže čakať.

Zadíval sa na televízor v ktorom sledoval svoj obľúbený film, ale ani ten mu nepomáhal prísť na iné myšlienky. Stále musel premýšľať nad tým, prečo práve on má také šťastie. Prečo práve on musel naraziť na osobu, ako bol Jeongguk?

Chcene nechcene, zobral do ruky mobil, aby sa pozrel na tie správy. Celá jeho obrazovka bola zaplnená upozorneniami od Jeongguka. Povzdychol si a išiel si prečítať, čo mu mladík chcel.

Jeon Jeongguk: Už si doma hyung? Chutil ti ten koláčik?

Prijaté o 16:45

Jeon Jeongguk: Prečo mi neodpisuješ? Nie si doma?

Prijaté o 16:52

Jeon Jeongguk: Vidím, že si doma. Tak prečo ma ignoruješ?

Prijaté o 16:54

Jeon Jeongguk: Odpíš mi!

Prijaté o 16:55

Jeon Jeongguk: Hyung~ ...Prepáč, ak som ťa nejako nahneval. Ale dobre vieš, že to robím iba pre tvoje dobro.

Prijaté o 16:57

Taehyung sa bezradne pozeral na ten chat. Ako môže v jednej chvíli, meniť takto nálady? Tento človek ho naozaj dosť desil a nie len zmenami nálad. Ako sakra vždy vie, že je doma? Býva predsa na druhom konci mesta. Popritom premýšľaní mu prišlo ďalšie upozornenie. S povzdychnutím odblokoval mobil, aby sa pozrel, čo mu píše.

Jeon Jeongguk: Vidím, že si ani neochutnal ten koláčik, ktorý som ti dal. Takisto by si nemal mať vyložené nohy na stole.

Taehyunga zalial studený pot. Čože? Začal sa obzerať, hlavne z okna, či tam nestojí. Nikto tam, ale nestál. V ten moment, ako pozeral z okna, mu prišla ďalšia správa. Ani ju nestihol otvoriť, prišli mu ďalšie dve.

Jeon Jeongguk: Darmo sa obzeráš.

Jeon Jeongguk: Vidím ťa hyung... a nikdy nezistíš, ako je to možné.

Jeong Jeongguk: Takto ťa aspoň môžem lepšie chrániť

Hneď ako si to prečítal s mobilom v ruke vstal a prešiel k oknu. Začal sa obzerať, či ho niekde neuvidí...ale nevidel nikoho. Pre istotu zatiahol závesy, aby mu nebolo vidieť do obývačky. Z obývačky prešiel aj do svojej izby, aby urobil so závesmi to isté, nechce aby mu niekto pozeral do bytu. Nie, keď sa jedná o Jeongguka. Začínal mu naháňať strach ešte viac, ako doteraz.

Sadol si na posteľ a úľavne si vydýchol. Cítil sa o niečo lepšie, keď mu nebolo vidieť cez okná do domu. Usúdil, že teraz môže pokojne dopozerať film, lenže...to by mu nemohla prísť ďalšia správa. Pozrel sa na svoj mobil a ako čakal, písal mu Jeongguk. Začal sa hrýzť do pery, dosť sa bál, čo mu píše. Zhlboka sa nadýchol, než to otvoril...ale to, čo uvidel nebolo dobré.

Jeon Jeongguk: Taehyung-ah, myslíš si, že som taký blbý a amatérsky, aby som ťa sledoval z ulice? Nebuď smiešny. Vidím všetko v tvojom dome, dokonca mám aj krásne zábery z tvojej kúpeľne. A to nespomínam tvoje chvíľky, pri pozeraní „filmov“. Tie tvoje vzdychy Veď si vypočuj sám.

Jeon Jeongguk Vám odoslal/a prílohu

Neveril tomu, lenže keď klikol na prílohu, mohol jednoznačne počuť svoj hlas. Tak ako mobil držal v ruke, tak mu vypadol z ruky. Začal sa obzerať po svojej izbe.

Toto nemohla by pravda. Však sa mu to len sníva?

Však je to len zlý sen.


Však?


A/N: Chcela by som vás informovať, že časti nebudú rovnako dlhé. Budú aj kratšie, neviem kedy presne budú aké, ale bude to súvisieť s dejom a hlavne, bude to kvôli "napätiu".Takže to je asi všetko, čo som na konci chcela oznámiť.

~ vaša Tomiko Natsuk


8 komentárov:

 1. WOW...mam z toho husí kůži. Jistě má Taehyung po celém bytě kamary, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ale otázkou je, jak je tam Kook dostal. Ale myslim si, že využil Taeho totální opilosti z té oslavy, kde se spolu seznámili...
  No jsem moc zvšdavá, co bude dál...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neboj sa, to ako sa Kookie všetko dozvedá a ako je to možné, sa postupom času v poviedke dozvieš. Mne samej je Taehyunga ľúto, ale aj také musí byť.

   Odstrániť
 2. Tak zaprvé... skvělý cover! zadruhé... OMG. Tyhle témata mám strašně ráda, i když mám v poslední době zkušenost s něčím podobným a dost mě to děsí. Nebudu lhát, když řeknu, že se mi udělalo špatně při posledních odstavcích, což samozřejmě neber zle, spíš jako kompliment. ;A; Je to creepy a popisek "murder" mi to moc nezjednodušuje... Anyway, tuhle povídku budu sledovat pěkně zblízka a doufám, že nezačnu být paranoidní... :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že sa ti cover páči :D (dalo zabrať než som našla vhodného Kookieho xD ) ... Skúsenosti? Povedz mi o tom viac *neskutočne zvedavý človek*.
   Tak vieš~ Láska robí svoje aj s Kookiem a jeho sklonmi.
   Dúfam aj ja :D Ale dosť ma baví sa takto hrajkať s touto témou :D

   Odstrániť
  2. Totiž ono nejde o nic tak drastického jako sledování někoho ve vlastním bytě... :D Přesněji jde o zkušenost osoby v mém blízkém kruhu přátel, které přišly do zpráv dvě random fotky, na kterých je vyfocená venku z okna, jak jde sama od osoby, kterou vůbec nezná, takže... Nahodilo mi to podobnou atmosféru.

   Odstrániť
  3. Ako, ja osobne neviem, čo by som robila ak by mi napísal niekto, koho nepoznám s tým, že on mňa áno :D Nie to ešte mi poslať fotky, ktoré Boh vie odkiaľ má o.o ... Ale vôbec sa nečudujem, že ti to navodilo podobnú atmosféru

   Odstrániť
 3. Nodopiči. To byla moje reakce po dočtení. Chtěla jsem to původně nějak zaobalit do slušnějšího slova, ale to by ztratilo ten efekt. Protože. Fuck. Co to bylo. To je _děsivé_. Mně je z toho až nepříjemně a sama sem se začala rozhlížet po pokoji, kdyby náhodou (taemin něco vykokotil). Povídku rozhodně budu číst dál, a budu doufat, že mě u toho neklepne.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že tvoja reakcia bola dostačujúca na to, aby som sa začala smiať, ako psychopat. Tak dúfam v to, že ťa neklepne. To naozaj nechcem, všakže.

   Odstrániť