pondelok 12. februára 2018

UNPREDICTABLE || Časť 2.


Je to neuveriteľné, ale naozaj som niečo písala. Musím sa pochváliť, šlo mi to totižto celkom rýchlo. Myslím, že tento diel, bude trošku taký oddychový (?). No, ale tak možno pre vás nie, uvidíte vy. No a ja sa pôjdem vrhnúť na ďalšie veci. Prajem pekné čítanie!

Mladík šiel zničene po chodníku, ktorý ho pomaly viedol k jeho škole. Kráčal veľmi pomaly hlavne z dôvodu, že bol unavený. Celú noc sa budil, mal pocit, že ho stále Jeongguk sleduje. Čo vlastne aj je pravda. Nikdy v živote by si nepomyslel, že ho niekto bude takto sledovať. Jedna vec mu ale stále vŕtala hlavou a tou bolo, ako presne sa Jeongguk dostal k tej nahrávke.

Má snáď niekde v byte kamery? To by vlastne vysvetľovalo, ako ho vidí. Taktiež tipuje, že mu dal niečo do bytu, aby ho odpočúval... lenže. Ako sa dostal do jeho bytu? Nikdy ho k sebe nepozval, dokonca mu ani nepovedal, kde býva.

Z premýšľania ho prebralo až to, že mu niekto skočil na chrbát a ten niekto, bol Jimin.

„Dobré ráno, Taehyungie!“ povedal mu, stále na ňom zavesený, pričom ho rukami objímal okolo krku. Taehyunga ani neprekvapilo, že odmietal zliezť z jeho chrbta.

„Aj tebe Jiminie,“ pousmial sa aj napriek tomu, že bol neskutočne unavený.

Jimin zliezol z jeho chrbta, keďže postrehol, že je tu niečo zle. Prešiel okolo mladíka, aby mohol stáť pred ním a úsmev, ktorý mu doteraz zdobil tvár, zmizol.

„Ty teda vyzeráš,“ prehovoril okamžite, „to si celú noc hral hry?“ položil Taehyungovi otázku, ktorú mu dával vždy, keď bol mladík nevyspatý.

Taehyunga napadlo povedať mu, čo sa včera stalo, ale rozmyslel si to a iba prikývol. Nevedel totižto, či by mu Jimin veril. Áno, bol to jeho najlepší kamarát, ale kto by tomuto uveril?

Jimin si povzdychol a svoje drobné ruky, položil na chlapcove ramená. Ten sa na neho pozrel a zbadal dosť káravý pohľad. Vedel, čo presne bude nasledovať. Preto nahodil svoj roztomilý kukuč, ktorý ho vždy zachráni z takýchto situácií, lenže ho prekvapil Jiminov smiech. Nechápavo preto zaklipkal očami.

„Nejdem ťa poučovať,“ stále sa smial a jednu svoju ruku položil na Taehyungovú hlavu, aby mu rozstrapatil vlasy. „Si rozkošný, keď sa tak tváriš,“ stále sa smial než pokračoval, „ale mal by si naozaj večer spať, miesto hrania,“ Jimin ho prebodol prísnym pohľadom, ktorý mu moc nevydržal, keďže sa začal smiať. „Tak poď, Princezná, inak zmeškáme do školy,“ oznámil mu a hneď ho aj chytil za ruku, aby ho prinútil k chôdzi.

Na Taehyungovej tvári sa objavil úsmev, ktorý mu dokázal vyčarovať iba Jimin. Dokonca odignoroval aj tú divnú prezývku, ktorú mu jeho kamarát dal ešte veľmi dávno.

Obaja chlapci, ale nemohli vidieť, ako celú túto situáciu sledoval jeden pár očí, ktorý doslova vraždil pohľadom nižšieho chlapca. Mal veľmi dobre ujasnené, čo sa drobnému chlapcovi stane za to, že sa dotýkal Taehyunga a ešte aj za to oslovenie. Preto so svojím typickým úškrnom, vykročil smerom k budove školy.

***

Väčšinu vyučovania sa Taehyung naozaj snažil, aby nezaspal na hodine, ale išlo to dosť ťažko. Skúste mať totižto na hodine histórie profesorku, ktorá ma tak monotónny hlas, že každé jej slovo znie, ako keby spievala uspávanku. Práve preto si bol istý, že za svoj výkon, by si zaslúžil aspoň nejakú medailu alebo dokonca Nobelovu cenu.

Práve šiel k svojej skrinke, aby si tam odložil veci, ktoré nepotrebuje, keď z nej vypadol lístoček. V ten okamžik sa zarazil a pomaly ho zdvihol. Naozaj sa modlil, aby to bolo len ďalšie vyznanie od nejakej spolužiačky, ale jeho modlitby neboli vyslyšané.

Hyung~

Čo to dnes ráno bolo?

Hm?

Niekto tu chce, aby sa jeho „Jiminiemu“ niečo stalo? To nevieš poslúchať? Dovolil som mu snáď, aby sa ťa mohol dotknúť? Aby ti mohol hovoriť Princezná?

Nie!

Preto ak sa to bude opakovať, tak sa môže stať,... že keď pôjde Jimin domov zo školy, natrafí na partiu takých tých chalanov, ktorý ťa odkradnú, nedajbože by ho zbili... alebo znásilnili. Predsa len, pochybujem, že by sa takej partií desiatich chalanov, ktorí pretiahnu všetko, čo im príde do cesty, ubránil.

Čo myslíš. Zvládol by to?

Nie, však?

Tak nabudúce, mu láskavo povedz, kde je jeho miesto.

A hyung?

Neskús nič z tohto, čo čítaš a vieš, niekomu povedať. Nechceš predsa, aby sa niečo naozaj stalo niekomu, koho máš rád. A pokiaľ viem, tak Jimin je na prvom mieste.

Takže opatrne hyung.

Pardon.... opatrne Princezná.

Tá prezývka sa mi páči.

Buď poslušnou Princeznou, dobre?

~ Tvoj Kookie

Taehyung si to musel prečítať ešte dvakrát, aby sa uistil, že číta dobre. Naozaj sa mu práve vyhráža, že niečo urobí jeho najlepšiemu kamarátovi? Veď ich vzťah je úplne normálny a hlavne kamarátsky, nie, skôr bratský. Nemôže predsa chcieť, aby s Jiminom prestal byť v kontakte.
Nemôže.


Zamračil sa na ten kus papieru, ktorý držal v ruke a v momente, keď počul zvonenie, ho roztrhal na malé kúsočky. Cestou do triedy, ich vyhodil do najbližšieho koša. Nikto sa nebude vyhrážať jeho najlepšiemu kamarátovi.

Nikto!

~

Taehyung si sadol na svoje obvyklé miesto, kde zvykol jedávať. Obzeral sa po jedálni v nádeji, že zbadá to malé, roztomilé stvorenie menom Jimin. Na jeho šťastie akurát vošiel a s úsmevom zamával jeho smerom. Mladík sa iba nad počinom svojho kamaráta pousmial a čakal, kedy si k nemu prisadne. Na Jiminove šťastie, tam nebolo veľa ľudí v rade takže si to, už aj s jedlom na tácke, mieril k Taehyungovi a hneď si k nemu prisadol ale tak, aby sedel jemu naproti, neprestával sa usmievať.

„Ako vidím, úspešne si nezaspal. Gratulujem!“ zazubil sa na neho, čo spôsobilo, že mu nebolo skoro vidieť oči. Taehyung tento jeho úsmev miloval. Robil totižto Jimina ešte roztomilejším, než bol... ak sa to ešte dalo.

„Dostanem odmenu?“ spýtal sa ho zo srandy, ale keď videl, ako Jimin premýšľa, začínal si myslieť, že to jeho kamarát, ako vtip nezobral.

„A čo by si princezná želala?“ znovu sa na neho žiarivo usmial a Taehyung mal v pláne to isté, kebyže mu mobil neohlásil novú správu.

„Prekvap ma,“ pousmial sa na neho a vybral si, z vrecka nohavíc svoj mobil. Okamžite sa zamračil, keďže to číslo nemal uložené v mobile.

Od: +82-02-80658579

„Čo som hovoril o Jiminovom mieste v tvojom živote? A ak si myslíš, že roztrhaním môjho odkazu niečo dosiahneš, tak sa veľmi mýliš. Dosť ma podceňuješ Princezná~

A nech ti OKAMŽITE prestane hovoriť Princezná! Od dnes ti tak môžem hovoriť len JA.

Mimochodom, nepremýšľaj odkiaľ mám tvoje číslo. Ja si viem zistiť všetko."

~Tvoj Kookie.

Taehyung si začal hrýzť do pery. Táto situácia sa mu absolútne nepáčila, Jeongguk začínal byť až moc desivý a moc majetnícky. A sakra nevedel, ako môže všetko zistiť, ale už ho dosť uistil, že vie.
„Už viem, čo dostaneš ako odmenu!“ vykríkol odrazu Jimin, čím prebral Taehyunga z tranzu. Ten mu venoval zmätený pohľad, čomu sa Jimin iba zasmial. „Dostaneš pusu! Ako pravá Princezná,“ oznámil mu, pričom sa neprestával usmievať.

Taehyung sa zarazil, niekde tu môže byť Jeongguk a ak by videl, čo i len pusu na líce, tak by to pre Jimina nebolo dobré. Z toho dôvodu sa narovnal, keď k nemu začal tvárou približovať jeho kamarát. Ten mu venoval prekvapený pohľad.

„Nie som Princezná! Preto pusu nechcem,“ rýchlo to odôvodnil tak, aby to vyzeralo „prirodzene“. Nepotreboval aby ho začal Jimin spovedať, aj tak mu určite príde dosť divný. Teda divnejší než normálne.

Jimin si s urazene našpúlenými perami znovu normálne sadol a mrmlal, že to bola dokonalá odmena. Radšej sa ale pustil do jedenia. V tú chvíľu prišla Taehyungovi ďalšia správa a on dobre vedel od koho.

Od: +82-02-80658579

„Úžasný nápad ale zabúdaš, že som videl, čo chcel urobiť. Mal by si naozaj svojho kamaráta krotiť.“

Taehyung sa hneď po prečítaní pozrel na Jimina, ktorý sa mračil na jedlo vo svojom tanieri a mrmlal niečo v zmysle „Čo to je za sliz? Nemali byť dnes špagety?“. Možno by sa tomu aj zasmial, kebyže nemal ten zvláštny pocit. Pocit, že sa Jiminovi môže stať niečo zlé a to on nechce, Jimin bol jeho rodina. Nikdy by nedovolil, aby sa mu niečo stalo.

Obzvlášť nie kvôli niekomu, ako je Jeongguk. Obyčajnému idiotovi, ktorý si myslí, že týmto spôsobom získa jeho náklonnosť.

Radšej nech ničí život jemu, ale jeho rodinu a kamarátov, nech nechá na pokoji.

Pre: +82-02-80658579

„Ak sa niečo Jiminovi stane, tak ver, že nebudem robiť to, čo po mne chceš.“

Odoslal to a ani sa nenazdal, už tu mal odpoveď.

Od: +82-02-80658579

„Takže inak urobíš, čo budem chcieť? Vlastne aj tak by som sa dozvedel, ak by si tak neurobil.“

Mladík venoval Jiminovi pohľad, ten sa na neho divne uškrnul, keďže práve ochutnal svoj obed. Musel sa nad tým pousmiať, vyzeral naozaj vtipne.

„Radšej to nejedz, bude ti ešte zle,“ povedal svojmu kamarátovi, pretože neriskoval, že by Jiminovi bolo celý deň zle. Vždy sa potom sťažuje, ako stará ženská.

„Ale potom budem hladný a na moje šťastie, mama dnes nič nenavarí,“ zamumlal mu na odpoveď a začal sa v tom jedle prehrabávať lyžičkou.

„Pôjdeme po škole na pizzu, čo ty na to?“ navrhol a venoval mu svoj typický úsmev. Jiminovi sa v tu ránu rozžiarili oči a hneď aj šiel ten hnus odniesť preč.

Taehyung ho ešte sledoval, než odpísal Jeonggukovi.

Pre: +82-02-80658579

„Áno, ale môj vzťah s Jiminom ostane taký, ako do teraz.“

Zobral tiež svoju tácku, na ktorej bol ten hnus, a šiel ju odniesť preč. Došiel k okienku, kam mal položiť tácku, keď na krku zacítil niekoho dych. Na mieste zamrzol, keďže tá osoba bola až v jeho tesnej blízkosti a on sa bál otočiť, keďže tušil kto by to mohol byť.

„Platí, Princezná,“ to bolo jediné, čo povedal, než Taehyung počul iba kroky.

Týmto dňom Taehyung uzavrel dohodu s niekým, koho mohol nazvať psychopatom.

A to ešte ani netušil, akým veľkým.

6 komentárov:

 1. No...začínam se o Taehyunga bát...hodně bát. A teda nejen o něj, tak nějak mam strach i o Jimina. No jsem zvědavá, co bude dál. Těšim se na další díl. Děkuju...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Omg, Jeongguk ve mně vzbuzuje silné sklony k násilí, toto udělat mně, vytahuje kousky vzkazu ze svého zadku ještě po měsíci, fakt. I ten telefon. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Úplně živě vidím, jak tu u toho budu úplně někde :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nezabúdaj, nevieš čoho je schopný :D Ale pozrela by som si, ako by si mu ten odkaz narvala do zadku.. s kamerou v ruke samozrejme :D

   Odstrániť
 3. Nokurva! Tu z toho fangirlím a ječím a cotokurvaje!?! Jungkook je úplně děsivý... Velmi se těším, jak to bude pokračovat.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mám pocit, že budem musieť vždy písať upozornenie pred novým dielom... :D

   Odstrániť